Previous
Next

دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی به ویژگی‌‌هایی همچون توسعه‌ی استانداردهای بین‌المللی در زمینه‌ی تدریس و انجام تحقیقات و پژوهش‌‌های مختلف در قبرس شمالی شهرت دارد. این دانشگاه یکی از بهترین مقصد‌‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید و سالیانه تعداد بالایی از دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کند. دانشگاه مدیترانه شرقی معتبرترین و بزرگ ترین دانشگاه قبرس محسوب می شود و یکی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. در این دانشگاه دروس به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می شوند که ممکن است برخی از رشته ها فقط با زبان انگلیسی یا فقط با زبان ترکی ارائه شوند. دوره دکترا در این دانشگاه بین 2 تا 5 سال، دوره کارشناسی ارشد بین 1 تا 2 سال  و دوره کارشناسی 4 سال به طول می انجامد . این دانشگاه بیش از 100 رشته تحصیلی متنوع در دوره کارشناسی و بیش از 80 رشته در کارشناسی ارشد و دکتری ارائه میدهد و تا 50 % بورسیه به دانشجویان بین المللی عرضه می کند.

* دوره PHD یا همان دوره دکترا به زبان انگلیسی: علوم کامپیوتر، معماری، شیمی، مهندسی عمران، مدیریت بازرگانی، ارتباطات و علوم رسانه، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد، ریاضیات، علوم آموزشی، مهندسی برق، دبیری زبان انگلیسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، فیزیک، مدیریت گردشگری، روابط بین‌المللی، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش.
 
* دوره PHD یا همان دوره دکترا به زبان ترکی: تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی و توان بخشی.
 
* دوره Master (with Thesis) یا همان دوره کارشناسی ارشد پژوهش محور به زبان انگلیسی: علوم کامپیوتر، معماری، شیمی، مدیریت بانکداری، علوم سیاسی، روانشناسی، معماری داخلی، طراحی شهری، مدیریت کسب و کار، مهندسی عمران، مدیریت بازرگانی، ارتباطات و علوم رسانه، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد، ریاضیات، علوم آموزشی، مهندسی برق، دبیری زبان انگلیسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، فیزیک، مدیریت گردشگری، روابط بین‌المللی، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش.
 
* دوره Master (with Thesis) یا همان دوره کارشناسی ارشد پژوهش محور به زبان ترکی: مدیریت کسب و کار، ارتباطات و علوم رسانه، مدیریت آموزش و برنامه ریزی تحصیلی، روانشناسی کودکان، مدیریت آموزش و نظارت، پزشکی تخصص داخلی و گوارش، مطالعات جنسیتی، مشاوره بالینی، حقوق، پرستاری، تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی و توان بخشی، زبان و ادبیات ترکی، مدیریت گردشگری.
 
* دوره Master (without Thesis) یا همان دوره کارشناسی ارشد آموزش محور به زبان انگلیسی: مدیریت بانکداری، معماری، مدیریت بازرگانی، سیستم‌های حقوقی، مهندسی کامپیوتر، فیلم و رسانه‌های دیجتال، مهندسی مدیریت بازرگانی، اقتصاد، مدیریت مهندسی، دبیری زبان انگلیسی ، مدیریت هتلداری، مدیریت منابع انسانی، مهندسی صنایع، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش، معماری داخلی، تجارت بین‌المللی، روابط بین‌المللی، مدیریت کسب و کار، بیوتکنولوژی پزشکی، مدیریت حمل و نقل، مدیریت گردشگری، طراحی شهری، هنرهای تجسمی و ارتباط تصویری.
 
* دوره Master (without Thesis) یا همان دوره کارشناسی ارشد آموزش محور به زبان ترکی: مدیریت بانکداری، روانشناسی کودکان، مدیریت بازرگانی، مطالعات جنسیتی، اقتصاد، مدیریت اقتصاد، مدیریت گردشگری.
 
* دوره Undergraduate یا همان دوره کارشناسی به زبان انگلیسی: مدیریت بانکداری، علوم کامپیوتر، مطالعات آماری، طراحی انیمیشن و بازی‌های کامپیوتری، مدیریت بیمه، معماری، مهندسی پزشکی، مدیریت بازرگانی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر (کلیه گرایش ها)، دندانپزشکی، اقتصاد، مهندسی برق، مهندسی مکاترونیک، دبیری زبان انگلیسی، مشاوره بالینی، مدیریت منابع انسانی، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی، معماری داخلی، روابط بین‌المللی، تجارت بین‌المللی، مهندیسی مدیریت، مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی، تجارت، علوم کامپیوتر، ریاضیات، مهندسی مکانیک، مهندسی مکاترونیک، پزشکی، زیست شناسی و ژنتیک مولکولی، خبرنگاری و رسانه های جدید، پرستاری، تغذیه و رژیم‌های غذایی، داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، علوم سیاسی، روانشناسی، مدیریت، روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت خدمات تفریحی، مهندسی نرم افزار، مدیریت گردشگری و مهمانداری، تفسیر و ترجمه، مطالعات فیلم و تلویزیون، هنرهای تصویری و ارتباط تصویری، مدیریت بازرگانی.
 
* دوره Undergraduate یا همان دوره کارشناسی به ترکی: مدیریت بازرگانی، مهندسی عمران، کامپیوتر و فناوری آموزشی، دندان پزشکی، دبیری ریاضی دوره ابتدایی، آشپزی، مشاوره بالینی، مدیریت بهداشت، معماری داخلی، تجارت بین‌المللی، حقوق، موسیقی، خبرنگاری و رسانه های جدید، پرستاری، تغذیه و رژیم های غذایی، فیزیوتراپی و توان بخشی، مربیگری مهدکودک، روانشناسی، روابط عمومی و تبلیغات، تربیت بدنی، مربیگری معلولین ذهنی، زبان و ادبیات ترکی، دبیری زبان و ادبیات ترکی، مطالعات فیلم و تلویزیون.
 
Previous
Next

دانشگاه بین المللی قبرس CIU

این دانشگاه به دلیل برنامه‌‌های تحصیلی متنوعی که با کیفیت و استانداردهای جهانی ارائه می‌دهد، موفق به جذب تعداد بسیاری از دانشجویان در عرصه بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان شده است. این دانشگاه دارای پردیس بسیار مدرن و مجهزی می باشد و خدمات رفاهی و تسهیلات بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. ادامه تحصیل دراین دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پیشرفت‌‌های بسیاری را  در جای جای جهان به همراه داشته باشد. دانشگاه بین المللی قبرس یکی از دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان در قبرس شمالی است. این دانشگاه در سال 1997 تاسیس گشته و در نیکوزیا شمالی قرار دارد. دانشگاه بین المللی قبرس دارای دانشکده ها و رشته های زیر است:
– دانشکده داروسازی
– دانشکده آموزش
گروه رشته های آموزش ” آموزش معلم کامپیوتر و فناوری آموزشی، آموزش زبان انگلیسی، آموزش معلم پیش دبستانی، مشاوره روانشناسی، آموزش هنر و صنایع دستی، آموزش کلاس درس، آموزش زبان ترکی و آموزش افراد استثنایی
– دانشکده هنرها و علوم
– گروه رشته های روانشناسی و ادبیات ترکی
– دانشکده هنرهای زیبا
-گروه رشت ههای طراحی صنعتی، گرافیک، طراحی داخلی معماری
– دانشکده حقوق
– مدرسه هنرهای فنی و حرفه ای
– مدرسه خدمات بهداشتی
– مدرسه توریسم و مدیریت -هتلداری
– مدرسه علوم کاربردی
– مدرسه زبانهای خارجی

Previous
Next

دانشگاه آمریکایی گیرنه

این دانشگاه دارای تجهیزات و امکانات پیشرفته می باشد و این فرصت را برای دانشجویان فراهم می نماید تا تحصیلات تئوریک و آکادمیک خود را به صورت عملی در یک محیط مناسب به اجرا در بیاورند و علاوه بر آموزش علوم تئوریک بتوانند آموخته‌‌های خود را به صورت عملی و تجربی به کار ببرند و این اقدام باعث می شود تا فارق التحصیلان از این دانشگاه یک سرو گردن بالا تر از بقیه باشند.  دانشگاه آمریکایی گیرنه به عنوان یک موسسه خصوصی یادگیری تأسیس شد و اکنون در زمره معتبر ترین دانشگاه ها در جمهوری ترک قبرس شمالی و ترکیه است و در سطح جهانی شناخته شده است.
دانشگاه آمریکایی گیرنه یکی از معتبر ترین دانشگاه های قبرس می باشد که در رتبه بندی کشوری، رتبه 5 را کسب کرده است و همچنین در رتبه جهانی 3947 قرار دارد. این دانشگاه 11 دانشکده، 8 مدرسه، 2 مرکز تحقیقاتی، یک موسسه تحصیلات تکمیلی و بیش از 100 برنامه در کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. بسیاری از برنامه های تدریس شده در دانشگاه دارای دوره های کاربردی است که یادگیری در محل یا آموزش عملی را تشویق می کند و آن ها را از بسیاری از دانشگاه های قبرس جدا می کند.

دانشکده های دانشگاه آمریکایی گیرنه :
– دانشکده داروسازی
– دانشکده تجارت و اقتصاد
– دانشکده سیاست
– دانشکده حقوق
– دانشکده ارتباطات
– دانشکده علوم بهداشت
– دانشکده مهندسی
– دانشکده آموزش
– دانشکده علوم انسانی 

– دانشکده معماری، طراحی و هنر های زیبا
– دانشکده ورزش
– دانشکده پرستاری
– دانشکده هواپیمایی
– دانشکده بهداشت
– دانشکده دریایی و لجستیک
آ- موزشگاه هنرهای نمایشی
– دانشکده گردشگری و مهمانپذیری

Previous
Next

دانشگاه کایرنیا ( گیرنه )

این دانشگاه یک مقطع تحصیلی عالی برای آن دسته از دانشجویان در عرصه بین‌المللی می باشد که قصد ادامه تحصیل در رشته‌‌های فنی و مهندسی و مدیریت را دارند و بیشتر به کار کشور های صنعتی و در حال توسعه می آید. دانشگاه خصوصی گیرنه یا کایرنیا در سال 2013 در شهر بندری كایرنیا، یكی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای کشور قبرس شمالی تأسیس شد. دانشگاه گیرنه (کایرنیا) یک دانشگاه تخصصی در زمینه مطالعات دریایی است که اکثر برنامه های دریایی آن با رعایت کامل مقررات و استانداردهای تعیین شده توسط سازمان بین المللی دریایی و وزارت حمل و نقل، امور دریایی و ارتباطات جمهوری ترکیه اجرا می شوند.
از آغاز سال تحصیلی 2018 – 2019 در مجموع در 14 دانشکده تخصصی، یک آکادمی و 2 مدرسه فنی حرفه ای، 45برنامه آموزشی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و همچنین 4 برنامه تحصیلات تکمیلی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می دهد.
 

Previous
Next

دانشگاه خاور نزدیک NEU

یکی از مزیت‌‌های تحصیل در دانشگاه نیر ایست این می باشد که دانشگاه مبلغ معقولی و به صرفه ای را به عنوان شهریه‌ی دانشگاهی تعیین کرده و تحصیل در این دانشگاه می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی مقرون به صرفه باشد. به همین علت است که تعداد داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه نیر ایست بالا می باشد و انتخاب این دانشگاه قبرس شمالی به عنوان مقصد تحصیلی یک تصمیم خوب و عقلانی است.

بیشتر از 26000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. هزاران نفر از آن ها دانشجویان بین المللی از کشور های مختلف هستند که در 20 دانشکده، 218 برنامه تحصیلات تکمیلی علاوه بر موسسسات حرفه ای، گرایش های مختلفی را می خوانند. دانشگاه خاور نزدیک به طور گسترده ای در میان دانشگاه های دیگر توسعه یافته است. در نتیجه، به یکی از عالی ترین موسسات آموزشی و مراکز فرهنگی در قبرس تبدیل شد. انگلیسی زبان رسمی برنامه های دانشگاهی در دانشگاه خاور نزدیک قبرس است. این دانشگاه به جهت بهبود بخشیدن به کیفیت آموزش، به صورت پیوسته و مداوم به برنامه های درسی توسعه می بخشد. این دانشگاه فعالیت های فرهنگی نیز فراهم می کند. یکی از بزرگترین کتابخانه های این جزیره را دارد و این دانشگاه علاوه بر مراکز آموزشی شامل تئاتر، مراکز ورزشی، استخر شنای المپیک و سایر امکانات می باشد.

دانشکده ها :
– مدرسه مقدماتی انگلیسی مخصوص دانشجویانی که در بدو ورود به دانشگاه زبان انگلیسی شان ضعیف است
– دانشکده علوم پایه
– دانشکده پزشکی
– دانشکده فنی و مهندسی
– دانشکده مطالعات دریایی
– دانشکده معماری
– دانشکده حقوق
– دانشکده ارتباطات
– دانشکده هنر
– دانشکده آموزش و پرورش آتاترک
– دانشکده طراحی هنرهای زیبا
– دانشکده هتلداری و مدیریت گردشگری
– دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی
– دانشکده دندانپزشکی
– دانشکده داروسازی
– دانشکده دامپزشکی
– دانشکده بهداشت و درمان

دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی قبرس در سال 1961 به عنوان کالج قبرس تاسیس شد. در دهه اخیر، این دانشگاه فرهنگ مدرنیزاسیون را پرورش داده است که منجر به رشد سطوح بیش از حد انتظار می شود و کیفیت در حال حاضر، دانشگاه اروپایی قبرس دارای پنج دانشکده و یک واحد آموزش از راه دور است. اخیراً پردیس جدید خود را گسترش داده و می تواند حدود 7000 دانشجو را در خود جای دهد. همچنین این دانشگاه از امکانات مدرن، آزمایشگاه های مجهز، سالن های سخنرانی آمفی تئاتر، آپارتمان های دانشجویی و مکان های تفریحی تشکیل شده است.

– دانشکده های دانشگاه اروپایی قبرس در ادامه ارائه شده است :
– دانشکده علوم
– دانشکده علوم اجتماعی، انسانی و آموزشی
– دانشکده مدیریت بازرگانی
– دانشکده حقوق
– دانشکده پزشکی